Dragii mei,
În aceasta noapte ,in timp ce scriam aici pe Blog, aud glas dumnezeiesc care rasuna atât în Cer cât si pe Pămant.
Glasul ma striga pe nume:
"Maria ! Nu te teme Maria !
S-a adeverit Maria!
Maria,si pentru ca s-a adeverit, acum încep ei a vedea in tine,ceea ce in viață nu se vede !"
Nu te teme Maria !
Cu cât ei te vor batjocori mai mult,cu mult mai mult, Eu iti voi da HAR !"
Iar in urmatoarea clipă dragilor, imi aud glasul sufletului meu care striga, fara ca eu sa deschid gura mea.
Citez:
"Nadejdea mea este puternica !
Puternica !
Nadejdea mea este puternica !
Puternica !"
Nu aveam nicio putere omeneasca asupra glasului sufletului meu, si chiar simteam acea legatura puternica si lăuntrica cu Dumnezeu Cel Atotputernic si cu Maicuta Domnului.
Dragii mei,nu va pot descrie in cuvinte ceea ce simteam in inima si-n suflet.
Desigur, că nu ma tem de nimeni si de nimic in viata aceasta grabnic trecatoare.Doresc doar, sa fac Voia Prea Sfintei Treimi si- a Maicii Lui Dumnezeu,sa scriu al Său Cuvant asa cum imi este grait de Duhul Cel Prea Sfant, si cine vrea crede,cine nu,nu.
CREDINTA se simte,Credinta se traieste cu sufletul,cu inima,Credinta nu se vede cu ochiul liber, ci cu ochii sufletului.Asa sa ne ajute Bunul Dumnezeu si Prea Curata Fecioara Maria,pe noi toti,Amin!
Cu dragoste,Maria.
În aceasta noapte ,in timp ce scriam aici pe Blog, aud glas dumnezeiesc care rasuna atât în Cer cât si pe Pămant.
Glasul ma striga pe nume:
"Maria ! Nu te teme Maria !
S-a adeverit Maria!
Maria,si pentru ca s-a adeverit, acum încep ei a vedea in tine,ceea ce in viață nu se vede !"
Nu te teme Maria !
Cu cât ei te vor batjocori mai mult,cu mult mai mult, Eu iti voi da HAR !"
Iar in urmatoarea clipă dragilor, imi aud glasul sufletului meu care striga, fara ca eu sa deschid gura mea.
Citez:
"Nadejdea mea este puternica !
Puternica !
Nadejdea mea este puternica !
Puternica !"
Nu aveam nicio putere omeneasca asupra glasului sufletului meu, si chiar simteam acea legatura puternica si lăuntrica cu Dumnezeu Cel Atotputernic si cu Maicuta Domnului.
Dragii mei,nu va pot descrie in cuvinte ceea ce simteam in inima si-n suflet.
Desigur, că nu ma tem de nimeni si de nimic in viata aceasta grabnic trecatoare.
CREDINTA se simte,Credinta se traieste cu sufletul,cu inima,Credinta nu se vede cu ochiul liber, ci cu ochii sufletului.
Cu dragoste,Maria.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu