19 Decembrie 2025, ora 6,22 !
Dragii mei,
În aceasta dimineata, m-a trezit un glas care striga foarte tare asa:
"Românie ,trezeste-te!
Popor Român ,trezeste-te din amorteala care te-a cuprins!
LEGE VEXLER fluturată în Parlamentul European.
Dar un alt glas , se miră foarte tare si continuă sa graiasca:
Aaaaa!
Dar aici e Revolutie mare!"
Moment in care,vad o Sala imensa cu multi oameni intr-nsa, iar din mijlocul multimii se desprinde un grup de mai multe persoane, persoane care purtau Tricolorul Romaniei.
Aceste persoane s-au napustit pur si simplu spre pupitrul din acea Sala, faceau o mare galagie, strigau si chiar voiau sa prinda pe toti cei care dadeau ordine de acolo de sus de la pupitrul european.
Dragii mei, cunoastem deja cu totii, pe acest individ Vexler, care nu are bun simt, nu are respect față de Tara care l-a primit, nu empatizeaza cu Poporul Român, este arogant si brutal.
Uitati ce face in Parlamentul României noastre:
.
A sters cu noi pe jos acest golan ,acest individ.
A rupt afisul cu valorile de nepretuit ale Romanieei noastre Sfinte.
Scandalul a izbucnit în momentul în care, Silviu Vexler a venit să ia cuvântul de la tribuna Parlamentului. Inițiatorul legii privind combaterea xenofobiei a rupt o foaie care conținea fotografii cu Mihai Eminescu, Vasile Alecsandri, Mircea Eliade, Octavian Goga, B.P Haşdeu, Nicolae Iorga, Mihail Kogălniceanu, Nicolae Păulescu, Ioan Slavici, A.D Xenopol.
Iata dragilor ce fel de indivizi voteaza LEGI, apoi ni le impun noua ca Popor Roman si Suveran.
Daca era altcineva dintre noi care ar fi rupt acel afis, oare nu venea Jandarmeria sau Politia si ne puneau catuse?
Acestui individ de ce nu i-au pus? De ce nu au luat masuri in acea clipa?
Tocmai el vorbeste si initiaza Lege care sa combata XENOFOBIA?
Dar el ce-a facut in Parlamentul Romaniei?
Rusine sa le fie tuturor celor care sunt acolo in Slujba Poporului Roman,in slujba Tarii noastre, si care nu fac nimic bun pentru Tara si Popor.
Toti sunt o apa si-un pamant.
Dar,nu mai dureaza mult si vor fugi ca potarnichele din locurile lor calde si confortabile , dupa care, vor fi judecati de POPOR,caci JUSTITIA este sub papucul lor.
Doar un pic de rabdare dragilor, si vom vedea cum Romania noastra va inflori,va straluci pe intreaga Planeta Pamant.
Cu dragoste, Maria.
Si colonelul Petcu din Toronto refugiat ameninta si santajaza cu evreii din serviciile aservite din tara romanii care au criticat legea Vexlersi ii santajaza cum face cu unul Nedelcu -craciun.
RăspundețiȘtergereDian Popescu
RăspundețiȘtergere-Occidentul a transformat Romania in Colonie si au Falimentat-o intentionat si prin indatorare santajata sa cedea resursele mai ales gazele la preturi de nimic , in loc ca romania sa aiba gaz ieftin la populatie si industrie si asta fara consultarea Poporului proprietar conform Constitutiei-craciun.
Nu ca potirnichile ca e pasare nobila
RăspundețiȘtergereCa sobolanii-cum zicea Vadim.
Iar Nicusor si Procurorii dorm cind se ataca simbolurile nationale ale statului Romani
-craciun.
Romanii exporta ieftin prod alimentare bune
RăspundețiȘtergeresi importa obligat din tari ca ukraina si america latina cu chimicale si soiuri modificate genetic cancerigene-
Isr pucistii lui Nicusor dorm cu comisioanele si fara irigatii si cu ajutoare Ue de 4 ori mai mici pe hectar
Iar resursele date gratuit
Apa, Paie si Bataie plus taxe duble craciun.
Fermiera
RăspundețiȘtergere-nu i/am votat noi ci Sistemul ,
sa plece sa lase pe cei Votati,
Turul doi si Tara inapoi-craciun.
Asa sa fie! Asa sa fie! In numele lui Iisus Christos Nazarineanu ii cer Tatalui Sau Ceresc sa cureta Sfanta Noastra Romanie de toti tradatorii romani de neam si tara si alogenii care cu buna stiinta au participat la Lovitura de Stat din 1989 si au condus si conduc Tara Noastra spre disolutie totala. Acesti belzebuti aplicand cu buna stiinta directivele Pentarhiei Intunericului de a ne sterge pe noi romanii ca popor, neam si tara de pe Terra. Iar acum vor sa ne bage si-n razboi contra rusilor. Decat sa disparem noi, romanii si Sfanta Noastra Mama Romania din aceasta lume scurteaza-le Creatorule si Stapanul Universului pasii lor pe acest pamant cu lungime de zile incat acesti slujitorii ai Satanei sa nu mai apuce sa ne mai faca rau de acum inainte. In numele Sfantei Treimi s-a Sfintei Fecioare Maria. Iti multumesc Sfinte Dumnezeule ca mi-ai ascultat rugaciunea. Gata, S-a implinit.
RăspundețiȘtergereBine face Trump că-i scoate din țară.
RăspundețiȘtergereLa noi își bat joc toți neaveniții 🙏😥
Sarchizian avocat
RăspundețiȘtergereGuvernul trebuie sa aiba un plan dinainte nu sa improvizeze-craciun.
Calin Georgescu
RăspundețiȘtergere-Nici dupa un an nu au nici o proba de ce au anulat alegerile-craciun.
Avicat Micanu
RăspundețiȘtergere-Se va d0vedi ca nu e nici o proba , romania nu mai are o curte constitutionala si va genera
O a doua Revolutie-craciun.
felicitari wexeler....ai aratat pe tradatori tari...odraslele jegoase a bolsevicilor din tara psd pnl udmr user copii de suflet a tradatorului iliescu...asta au votat romani 35 de ani,,,,acestia au falimentat tara...noi vom disparea ca neam aici vor veni 7-8 milioane de evrei iar tara se va numi noul israel...gradina maici domnului o vor lua ei ..noi romani vom sta in rezervati ca indieni din america va fi mai rau ca in gaza...nu ne va mai salva nimeni nici dumnezeu si toti sfinti...suntem un neam de tradatori, curve, mincinosi hoti lasi perfizi etc...tara a fost cumparata cu 300 miliarde de dolari, este corporatie financiara iar suveranitatea am cedat-o...asta ati votat asta aveti ne meritam soarta...nu mai cred ca romani sunt credinciosi si isi iubesc tara...toti suntem complici la decaderea ei...de acum fiecare se descurca cum poate fara mila si compasiune uni fata de alti...
RăspundețiȘtergerePina atunci lepre evreiesti
RăspundețiȘtergereMarea Rotatie a Marionetelor tradatoare de la rezist-USRisti la Ministerul apararii,
Se pare cu chin cu vai a gasit in marionete pe cineva care a facut si Armata.
Sper sa nu fie ca Petcu Iulian Cezar cel din Canada condamnat pensl fugit ,care lauda pe Vexler cu legea lui si Ameninta si Santajaza pe fostii lui colegi de la informatii ca Nefelcu,cu gradati mai mari cu evrei ramasi in funtii in tara cu cisma pe gitul romanilor
Si care refugiat pentru fapte pensle are tupeu sa spuna ca ba e prieten cu Georgescu ba vrea fie prededinte in locul lui
De fapt o lichea din alogenii evrei-
-craciun.
Ateii anticrestini
RăspundețiȘtergereFascistii evrei ca Vexler si Netanyahu cel condamnat pentru Genocid in Gaza si acum bombardeaza Libanul pentru Teritorii si resurse.
Urmeaza atacatea in Siria si Romania Colonia lui Soros Ateul cu Tradatorii lui din ONGurile cu Societatea Deschida platiti si la
Multinationale=Noile Sovromuri
Prin neosmeni Alogeni
ca Macovei, Nicusor, Bolojan spionul maghiar Fritz al Germaniei, Vexler si
Petcu Emil Cezar ofiterul evreu ce -l condamnat penal si fugit in Canada care santajaza fosti ofiteri romani prin alti ofiterii ai Castei Evreiesti ramasi in Romania si pe care ii si ameninta cu asasinate la Domiciliu prin Criminali gen Mosad fara ca Nicusor si procurorii lui care doarme in papuci ,sa reactioneze -craciun.
Nicusor zis si Marioneta Mitomana a lui Soros evreul ateu neomarxist,
RăspundețiȘtergerecare minte precum respira si nu ii pasa de romanii saraciti de ei prin Casta Evreiasca inclusiv despre multe ca TVA nemarite si anularea programata a Alegerilor fara probe doar intuitia lui de Autist
si apoi falsificarea Alegerilor pe listele suplimentare-craciun.
Sacrificarea propriului popor
RăspundețiȘtergereDe o Casta sirosista tradatoare instalata prin fals la Conducerea Romaniei
Si care da energue electrica ieftin cu o ,5 lei Kilowatulnin R Moldova si cu 1.5. ???Lei cetatenilor din Romania care ,cumpara medicamente la pastila in o tara bogata dar Saracita de redurse prin Tradare gen Bolojan la OMV.
-craciun.
Este ,,prosperitate,, în uniunea europeană au ieșit Bruxelles ii să adune cartofii de pe jos cartofii aruncați de manifestanți. Cam așa este în toată uniunea europeană pe afară este vopsit gardul înăuntru este leopardul, ghiorțăie foamea in ei și stau in frig da pozează în sătui ăștia din uniunea europeană.
RăspundețiȘtergereO aiurită fost consilier guvernamental Dana Varga cearta românii că nu i au atitudine împotriva guvernului. Depinde care români ! Madam am luat atitudine la vot dacă weekeND fericit adică cei sase milioane printre care profesori și studenți nu ies in stradă eu care nu am votat Ieuropa, Mucea și Bolovanul nu am de ce sa ies.
RăspundețiȘtergereJidanul la PUȘCĂRIE.....
RăspundețiȘtergere