Hristos a Inviat,dragii mei!
Sa ne rugam impreuna pentru sufletul adormitului intru vesnicie PAPA FRANCISC, care a fost al 266-lea Episcop al Romei și Papă al Bisericii Catolice, ales la 13 martie 2013 de către Conclavul Cardinalilor.
Din 1998 a fost Arhiepiscop de Buenos Aires.
A fost primul Papă neeuropean, după Papa Grigore al III-lea.
Nu avem voie sa vorbim de rău, pe nimeni absolu, mai ales dupa ce a trecut la cele vesnice.
Singurul JUDECATOR Bun si Drept,care ne va judeca pe noi toti,este MANTUYITORUL IISUS HRISTOS.
Indiferent de statutul social al unui om care a trecut la Domnul,indiferent de cum si-a trait Viata sa personala si publica, in niciun caz, sa nu-l judecam noi,sa nu hulim acel suflet, care a trecut la Domnul,oricate ar fi gresit el cand era in trup pe pamant.
Cel care huleste un suflet trecut la Domnul,isi ia asupra sa pacatele acelui suflet,inzecit,poate chiar insutit.
O sa va intrebati si pe buna dreptate,de ce am reamintit aceste lucruri.
Deoarece, vin de la voi,cititorii Blogului DUMNEZEU EXISTA -MARTURII,vin Comentarii injurioase, vulgare chiar, adresate sufletului adormitului PAPA FRANCISC.
Ori,nu este frumos, nu este civilizat,nu este deloc crestinesc si nu in ultimul rand,nu este deloc bineplacut Lui Dumnezeu si Maicutei Domnului ,aceste cuvinte pline de jigniri si de ură,asupra unui suflet trecut la Domnul.
Lumea a primit vestea tragică a morții Sanctității Sale, Papa Francisc, la vârsta de 88 de ani. Papa Francisc a murit luni dimineaţă, a anunţat Vaticanul într-un comunicat video. „Dragi fraţi şi surori, cu profundă tristeţe trebuie să vă anunţ decesul Sfântului nostru Părinte Francisc. În această dimineaţă la 7:35, episcopul de Roma, Francisc, s-a întors în casa Domnului”, a anunţat cardinalul Kevin Farrell pe canalul de televiziune al Vaticanului.
Dragii mei,
Oare ne mai putem îndoi de Cuvântul Lui Dumnezeu?
Mai lasam noi oare loc îndoielii?
Fratilor, am scris intotdeauna,scriu si voi scrie in continuare numai din Graiul Adevarului Duhului Sfant.
De unde era sa stiu eu in 2020, 26 martie,ca Papa Francisc va muri in 2025,chiar in zilele Sfintelor Pasti?
Asa cum tot glas din Cer a grait ,ca dupa acest Papa Francisc, il vom astepta pe Iuda!
Este timpul dragii mei, ca sa fim uniti si sa nu mai cautam in intuneric!
Dragilor, sa credem in CUVANTUL Lui DUMNEZEU,al DUHULUI SFÂNT si-al MAICII DOMNULUI cu Sfintii Săi.
Prieteni dragi, sa nu ne grabim a denigra,a arunca cu piatra in CUVANTUL MANTUITORULUI IISUS HRISTOS.
Cine crede in toate cate eu scriu de la Duhul Sfant si de la Maicuta Domnului,nu pe mine ma crede, ci crede in Graiul Adevarului Duhului Sfant!
Eu nu scriu aici,nici pentru faima,nici pentru laude, nici pentru vreun castig material sau financiar.
Eu scriu din porunca dumnezeiasca, pentru ca atunci cand se adeveresc,lumea sa vada,sa auda si sa creada ca toate cate le scriu si le graiesc,vin de la Duhul Cel Prea Sfant si niciodata de la mine.
Dar, până la urmă, fiecare face ce doreste si crede in ce doreste.
Iata articolele care dovedesc fara nicio indoiala faptul ca, toate cate am scris inca in urma cu 5 ani, s-au implinit si astazi ,mai mult ca niciodata.
Iata dragilor,cititi,bucurati-va că al Lui Iisus Hristos Cuvant ,s-a implinit intocmai cum mi-a grait mie Domnul acum 5 ani.
Bucurati-va inima si sufletul ,pentru ca traim vremuri in care Scriptura se va implini pas cu pas, si ca totul,absoult totul, cuvant cu cuvant si litera cu litera,sunt numai de la Duhul Cel Prea Sfant!
Haideti sa ne reamintim articolele(dovezile zilelor pe care le traim, si-n care,se implineste Cuvantul Domnului.
Iata:
PAPA FRANCISC ? SFINTELE PASTI ! ZLOTA DE FOC ,VA FI IN TIMPUL PASTELUI !
26 Martie 2020,ora 4,34 !
Dragii mei,
.
În aceasta dimineata, m-a trezit un glas care a spus ceva tare ingrijorator.
Glasul spunea asa:
"În timpul Pastelui ,Zlota de foc !
A ingaduit Dumnezeu in timpul Pastelui,Zlota de foc!"
Clipa in care,vad o Sfanta Biserica mare, iar in faţa Sfintei Biserici pe partea asfaltata,mergea agale trist,extrem de trist si cu capul in jos PAPA Francisc!
In spatele Papei,mai sus de el, vedeam un ziar pe a carei prima pagina scria multe randuri,probabil in Italiana,nu vedeam ce scrie.
Dar ceea ce am auzit ,DUHUL SFANT a scos de printre randurile din acel ziar si mi le-a aratat ca sa pot citi.
Si ce am citit in romaneste,in limba noastra dulce comoara?
Iata:
"În timpul Pastelui ,Zlota de foc !
A ingaduit Dumnezeu in timpul Pastelui,Zlota de foc!
Toate se intampla cu Voia Lui Dumnezeu!
Absolut toate!"
.
8 August 2021,ora 23,21 !
Dragii mei,
In aceasta seara,in timp ce scriam aici pe Blog, aud un glas care spunea asa:
"In asteptarea lui Iuda !"
Clipa in care,vad un alt PAPĂ imbracat in vesminte albe,cu capul acoperit si mult mai tanar decat actualul PAPA FRANCISC.

Dragii mei, din ce motiv va avea ITALIA alt Papă,eu nu stiu a va spune.Dar veti vedea ca asa va fi ! Iar Mesajul cu :
"In asteptarea lui Iuda !"
Este foarte posibil ca sa aiba legatura cu noul Papă,atunci cand se va inscauna.
Cu dragoste,Maria.
Iata articolul:
25 Februarie 2025, ora 5,12 !
25 Februarie 2025, ora 5,12 !
Apropo de sedinta de CSAT a sorosistului evreu Bolojan -Bolovan de a face sedinta de CSAT cu 3 zile inainte de alegeri pentru implicarea Romaniei de Ue ca tara de tranzit in razboiul din Ukraina
RăspundețiȘtergereFister cirespondentde razboi german scria ieri in un articol
-Georgescu o speranta pentru tara lui
, probabil singura speranta ca Romania sa nu devina din tara cu cea lai lunga frontiera cu Ukraina si implicata in razboiul cu Rusia -craciun.
Se zice ca în noaptea mortii a țipat tare ca vin diavolii la el
RăspundețiȘtergereFereasca Dumnezeu ce vedea in acele momente .Doar Dumnezeu stie de ce .Doamna Maria va doresc multa sanatate ca ati spus cand va muri Papa .Felicitări .
RăspundețiȘtergereAnonim24 aprilie 2025 la 19:20 Multumesc din suflet ! Doamne ajuta!
RăspundețiȘtergerePapa dorea anularea Bibliei care este actuala si dupa atata timp. Tot ce s-a spus in Biblie s-a implinit.
RăspundețiȘtergereA se vedea aici: https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=2954090661303884&id=100064342583287