28 Septembrie 2025, ora 5,19 !
Dragii mei,
Tot in aceasta dimineata,m-au trezit glasuri mai multe foarte revoltate.
Vedeam in strada , pe timp de noapte, oameni muti foarte multi, ca la Revolutie.
Oamenii aveau pe umerii lor,Drapelul Romaniei Sfinte, pancarde cu inscrisuri de tot felul, Sfinte Icoane in bratele lor si Sfanta Cruce a Mantuitorului Iisus Hristos pe umerii lor.
Toata suflarea din strada,striga la unison:
"Plecati! Plecati! Plecati!
Va rugam plecati odata!
Ați băgat Țara la fund!"
Aud un glas de femeie, care graieste cu mare suparare asa:
Asa ceva nu se mai poate!
Mi-ai zis ca vine Domnitorul!
Unde este Domnitorul?
Dar un tanar, ii raspunde foarte convingator:
Vine Domnitorul!
Ai sa vezi ca vine Domnitorul!"
Moment in care, imaginile din strada erau ca la Revolutia din 1989.
Prieteni dragi, din nefericire,ne indreptam cu pasi repezi datorita incompetentei Politicienilor care conduc azi Romania,ne indreptam spre ADEVARATA MARE REVOLUTIE despre care am tot scris din 2016 si pana in prezent.
Spun din pacate,deoarece, ar fi putut fi evitata aceasta posibila noua Revolutie, daca Guvernul impreuna cu toti aliatii lor,nu ar fi luat masuri de saracire a Populatiei, prin impunerea de biruri si taxe pentru toti cei care muncesc, si chiar si pentru pensionari si mamici cu bebelusi.
Acesti oameni, pur si simplu ne urasc pentru ca existam si pentru ca muncim.
Daca s-ar putea, ar ramane numai ei cu toti cei care, in fața cărora se inchina la propriu.
Sa ne rugam la Bunul Dumnezeu si la Maicuta Domnului ca sa-i trezeasca din ura care i-a cuprins față de propriul Popor si sa revina in mod pozitiv, asupra deciziilor lor de asuprire si umilire a Populatiei României.
Ei fac toate aceste grozăvii care distrug Romania si poporul Român, sub umbrela ocrotitoare a CCR-ului si a Jandarmilor.
Dar sa nu uite niciodata de faptul că,nimeni nu-i va mai putea apăra de furia Poporului Român infometat si ingenuncheat de impozitele si taxele la STAT.
Le-as propune sa faca un schimb de experienta.,
Sa traiasca si ei,macar o luna de zile cu 1000 de lei pensie sau cu 2000 de lei salariu net,lunar.Fireste,aici se include si toate cheltuielile cu facturile, cu gospodaria si cu cel putin doi copii scolari.
De ce oare, nu se gandesc si la aceasta varianta?
Aaaa, pentru ca habar nu au cat costa o paine, 1 litru de ulei sau o sticla cu lapte,nu mai vorbim de carne si de celelalte alimente care au devenit un lux pentru marea majoritate a românilor.
Niciodata de la Revolutie incoace, ROMANIA nu a fost rasturnata cu susul in jos, asa cum este acum.
Acum pentru acesti politicieni,minciuna a devenit adevarul lor, albul a devenit negru, tot ce este rău in lume si-n Romania,ei spun ca este foarte bine asa.
Daca respiri,te intreaba cum de indraznesti sa respiri, daca deschizi gura si-ti ceri drepturile,te bagă in dubă, daca strigi ca ti-i foame,ti se spune ca sa strangi cureaua.
Daca ceri sa fii respectat si sa fii platit corect pentru munca depusa in Tara,ti se spune ca esti liber sa pleci,ca doar suntem in Europa.
In concluzie, tot ce e rău pentru Poporul Român, ei il considera bun,că asa trebuie sa fie.
Si-atunci,ma-ntreb si eu: unde mai are loc asa zisa Democratie cu ale ei valori?
Sau poate ei, care se cred niste dumnezei, nu stiu care sunt valorile Democratiei.
Haideti sa le amintim noi:
De la Wikipedia, enciclopedia liberă
Democrația (în traducere literală „conducere de către popor”, din grecescul δημοκρατία - demokratia, de la demos, „popor” + kratos, „putere” = „puterea poporului”) este un regim politic în care puterea politică este exercitată de către cetățeni, fie direct, fie prin intermediul reprezentanților aleși. Principiile de bază ale democrației sunt separarea puterilor in stat, votul universal și suveranitatea națiunii.
De esența democrației moderne ține respectarea drepturilor omului (egalitatea în fața legii, dreptul la opinie, etc.), pluripartidismul, limitarea și separarea puterilor în stat
De esența democrației moderne ține respectarea drepturilor omului (egalitatea în fața legii, dreptul la opinie, etc.), pluripartidismul, limitarea și separarea puterilor în stat.susține că democrația necesită trei principii fundamentale: controlul ascendent (suveranitatea aflandu-se la cele mai scăzute niveluri de autoritate), egalitatea politică și normele sociale prin care indivizii și instituțiile consideră doar acte acceptabile care reflectă primele două principii ale controlului ascendent și egalitatea politică. Egalitatea juridică, libertatea politică și statul de drept[2] sunt adesea identificate ca caracteristici fundamentale pentru o democrație care funcționează bine.Principiile democrației
- Autoritatea este prezentă în relațiile dintre oameni atât în viața privată, cât și în viața publică. Autoritatea înseamnă puterea legitimă a cuiva de a-și impune propria voință celorlalți. În statul democratic, autoritatea este mult diferită de exercitarea puterii într-un regim totalitar sau autoritar. Principiile democratiei sunt niște norme, reguli de bază cu ajutorul cărora funcționeaza un stat democratic:
- Libertatea;
- Egalitatea;
- Responsabilitatea;
- Dreptatea;
- Proprietatea;
- Pluralismul politic;
- Separarea puterilor în stat;
- Reprezentativitatea;
- Principiul suveranității națiunii
- Principiul domniei majoritatii si protecției minoritătii;
- Principiul separării puterilor în stat - a fost formulat de către gânditorul francez Montesquieu. Potrivit acestui principiu, în cazul unui stat democratic trebuie să existe 3 puteri:
- Legislativă - întocmeste legile;
- Executivă - pune în practică legile întocmite;
- Judecătorească - verifică respectarea legilor.
Aceste puteri trebuie să fie independente, să se controleze reciproc și să colaboreze între ele.
Cu siguranta dragilor, cei care s-au autoinstalat la conducerea Romaniei,au lipsit ,sau ramas repetenti la ora de,DEMOCRATIE,altfel, ar fi stiut sa-si asume toate responsabilitatile față de Tara si față de Poporul Român.
Ei au ascultat si asculta de Povestile de groaza ale UNIUNII EUROPENE, care le ordona sa stea drepti si sa execute oridinele,chiar daca acestea distrug Romania si sunt impotriva POPORULUI Român.
Dar,noi s-avem toata nadejdea in Bunul Dumnezeu si-n Maicuta Domnului cu Sfintii Săi,si sa credem cu toata fiinta noastra,asa cum ne spune si Mesajul Divin:
"Vine Domnitorul!
Ai sa vezi ca vine Domnitorul!"
Cu dragoste, Maria.
Mulțumesc Doamne ajuta ne Amin mulțumesc
RăspundețiȘtergereCine e Domnitorul ???
RăspundețiȘtergereDupa ce au ras totul se pare ca ,romaniii si din alte tari nu mai suporta.
RăspundețiȘtergereSau e si mai rau ,vor fi evenimente mai rele ca razboiul si schimbari globale care vor fi catalizatorul-craciun.
Doamne ajuta Măicuța Domnului 🙏
RăspundețiȘtergereDoamne ajuta 🙏🙏
Doamne ajutane
RăspundețiȘtergereDoamne ajută! 🙏🙏🙏
RăspundețiȘtergerenu mai pot guvernantii de salariile si pensiile poporului! - ei traiesc clipa in huzur si multi in ultimul moment cand se apropie declinul pleaca in ale tari fara urma- vor vedea ei dincolo judecata
RăspundețiȘtergere