Dragii mei,
În aceasta noapte ,in timp ce scriam aici pe Blog, aud glas dumnezeiesc care rasuna atât în Cer cât si pe Pămant.
Glasul ma striga pe nume:
"Maria ! Nu te teme Maria !
S-a adeverit Maria!
Maria,si pentru ca s-a adeverit, acum încep ei a vedea in tine,ceea ce in viață nu se vede !"
Nu te teme Maria !
Cu cât ei te vor batjocori mai mult,cu mult mai mult, Eu iti voi da HAR !"
Iar in urmatoarea clipă dragilor, imi aud glasul sufletului meu care striga, fara ca eu sa deschid gura mea.
Citez:
"Nadejdea mea este puternica !
Puternica !
Nadejdea mea este puternica !
Puternica !"
Nu aveam nicio putere omeneasca asupra glasului sufletului meu, si chiar simteam acea legatura puternica si lăuntrica cu Dumnezeu Cel Atotputernic si cu Maicuta Domnului.
Dragii mei,nu va pot descrie in cuvinte ceea ce simteam in inima si-n suflet.
Desigur, că nu ma tem de nimeni si de nimic in viata aceasta grabnic trecatoare.Doresc doar, sa fac Voia Prea Sfintei Treimi si- a Maicii Lui Dumnezeu,sa scriu al Său Cuvant asa cum imi este grait de Duhul Cel Prea Sfant, si cine vrea crede,cine nu,nu.
CREDINTA se simte,Credinta se traieste cu sufletul,cu inima,Credinta nu se vede cu ochiul liber, ci cu ochii sufletului.Asa sa ne ajute Bunul Dumnezeu si Prea Curata Fecioara Maria,pe noi toti,Amin!
Cu dragoste,Maria.
În aceasta noapte ,in timp ce scriam aici pe Blog, aud glas dumnezeiesc care rasuna atât în Cer cât si pe Pămant.
Glasul ma striga pe nume:
"Maria ! Nu te teme Maria !
S-a adeverit Maria!
Maria,si pentru ca s-a adeverit, acum încep ei a vedea in tine,ceea ce in viață nu se vede !"
Nu te teme Maria !
Cu cât ei te vor batjocori mai mult,cu mult mai mult, Eu iti voi da HAR !"
Iar in urmatoarea clipă dragilor, imi aud glasul sufletului meu care striga, fara ca eu sa deschid gura mea.
Citez:
"Nadejdea mea este puternica !
Puternica !
Nadejdea mea este puternica !
Puternica !"
Nu aveam nicio putere omeneasca asupra glasului sufletului meu, si chiar simteam acea legatura puternica si lăuntrica cu Dumnezeu Cel Atotputernic si cu Maicuta Domnului.
Dragii mei,nu va pot descrie in cuvinte ceea ce simteam in inima si-n suflet.
Desigur, că nu ma tem de nimeni si de nimic in viata aceasta grabnic trecatoare.
CREDINTA se simte,Credinta se traieste cu sufletul,cu inima,Credinta nu se vede cu ochiul liber, ci cu ochii sufletului.
Cu dragoste,Maria.
In Franta pina acum 40 de morti de canicula de 40 de grade saptamina asta.
RăspundețiȘtergereAstazi la noi ploi doar la munte dupa ce doua zile au fost ploi de vara cind oamenii au fist alungati de la Gioagiu de ploie cu rupere de crengi dar culturile arata bine.
,Romanii cauta vindecari la moaste
Bolojan asteapta chemare la DNA
-craciun.
Multă sănătate Doamne ajută!
RăspundețiȘtergereSE ADEVERESTE !
RăspundețiȘtergereJoi, 13 februarie 2020
GUVERNUL GRINDEANU ?
13 Februarie 2020,ora 6,03 !
Dragii mei,
În aceasta dimineata m-a trezit un glas care spunea asa:
"Guvernul Grindeanu !"
Dragii mei, stim cu totii ca Sorin Grindeanu a fost prim - ministrul Romaniei in anul 2017.
Iata:
Guvernul Sorin Grindeanu a guvernat România din 4 ianuarie până în 29 iunie 2017. Condus de politicianul social-democrat Sorin Grindeanu, guvernul a fost girat de Partidul Social Democrat (PSD) și Partidul Alianța Liberalilor și Democraților (ALDE). Modificarea prin ordonanță de urgență a codurilor penal și de procedură penală în ianuarie 2017 a stârnit mari proteste împotriva guvernului, care a abrogat ulterior modificarea legislativă. În 8 februarie, guvernul a rezistat unei moțiuni de cenzură inițiate de opoziție.
Se pare insă, ca va veni un timp in care. Sorin Grindeanu isi va putea din nou forma un nou Guvern.
Cunoastem deja dragilor ,ca Sorin Grindeanu in acest moment este Presedintele ANCOM (Autoritatea Nationala pentru Administrare si Reglementare in Comunicatii ).
Ce se va intampla in viitor,cu siguranta vom vedea impreuna.
Cu dragoste,Maria.
Incurcate sint caile Domnului
ȘtergerePare ca mai dureaza cum a fost si suspendarea lui Iohannis in prelungiri-craciun.
Atentie pentru clarificari la dialogul de Duminica intre Calin Georgescu si Anca Alexandrescu pe Realitatea Tv la ora 21.
ȘtergereCa si la votul pentru Grindeanu de saptamina viitoare in parlament.
Va fi foarte interesant-craciun.
O avea legatura numirea lui Grindeanu de miine si cu mejajul ca Revolutia porneste tot de la Timisoara?
ȘtergereSi inca sintem tot sub
Zodua evreiasca prin Grindeanu.
Ion Spinu jurnalistul de la Craiova spune ca
-prin el Grindeanu si sub a serviciilor-
-craciun.
Se adevereste ,Vine iar Guvernul Grindeanu ! Psd+Aur
RăspundețiȘtergereDin fericire tulburările de pe scena politică au făcut să scoată la suprafață suveranista vopsita de la irealitatea. Grijă mare la,, suveranistii ,, infiltrati de secu chiar la masa lui Călin Georgescu!
RăspundețiȘtergerein crestinism HARUL SI DARUL nu sunt egale HARUL este individual si este un act binevoitor al lui DUMNEZEU pt mantuire--- DARURILE se dau unor persoane pt vrednicie si se impart de SF DUH si presupun vindecari si ajutoare in anumite situatii de viata nu din rugaciune ci din vointa lui DUMNEZEU
RăspundețiȘtergere