Dragii mei,
Tot in aceasta dimineata, am auzit un glas care ne aducea din Cerul sfant,doar vesti divin de frumoase.
Primul glas intreaba asa:
"Cine stie ce va mai urma, ce ne mai asteapta.
Tu nu vezi ce vremuri traim?
Iar un al doilea glas,da raspunsul foarte hotarat.
Citez:
"Ce ne asteapta?
Numai vremuri bune!"
Iata dragilor, cum Bunul Dumnezeu si Maicuta Domnului ne-au pregatit pentru viitor,numai vremuri bune.
Sa multumim din inima si din suflet,pentru aceasta ocrotire divina de care ne bucuram zi si noapte,clipa de clipa.
Romania dragilor, este Tara aleasa de Dumnezeu,ca sa devina NOUL IERUSALIM,adica,locul in care Fiul Său si Mantuitorul nostru IISUS HRISTOS ,va veni pentru a doua oara pe pamant,dar, pe pamant romanesc.
Aici ,va fi JUDECATA UNIVERSALA, aici, Imparatul Ceresc va judeca atat viii cat si mortii ,care vor invia intr-o clipita.
Sa credem aceasta, cu toata fiinta noastra,deoarece, vom trai chiar noi aceste vremi si vremuri bune, divine.
Catedrala Mantuirii Neamului omenesc, a fost oranduita de Sus,ca sa se ridice in Romania Adevarului Duhului Sfant.
Aici,Imparatul Ceresc Iisus Hristos se va aseza pe Tronul Său, pentru Judecata Sa dreapta.
Sa fim buni dragilor, sa fim milostivi si sa nu ne pierdem niciodata Credinta in Prea Sfanta Treime si-n Maicuta Domnului cu Sfintii Săi,Carora Li se cuvine, toata cinstea,slava si inchinarea,Amin!
Cu dragoste,Maria.
Jaful de la Coțofănești, intri în Coțofănești și găina din coteț cretinilor le șutești ! Și nici nu apucă Bolojaful să își frece mâinile mulțumit după mărirea taxelor și impozitelor și îngrășarea bugetului că și auzi bandiții europeni că mămăligarii au bani. Așa că dacă bugetul este plin mâna borfașilor greblă se făcu și găgănăii sunt buni de plată pentru vaccinuri pentru găsirea gainei de la Coțofănești și alte plăți. Securicii de la tv au și împărțit hoția pe cap de vită furajată, câțiva firfirici împărțiți la nouăsprezece milioane . De unde au dat ei în bobi de le-au ieșit nouăsprezece milioane că ultimul recensământ de frică nu a fost dat publicității ?! Romania in treizeci și cinci de ani a pierdut mai mult de două milioane, migrația și sporul negativ au făcut ca românii să mai fie acum circa șaisprezece milioane prin cotețul național, restul este manipulare securistă.
RăspundețiȘtergereA ieșit Ai lui Gorobete reprezentant de seamă al partidului șpăgii și corupției din România PSD să se plângă că nu are banii pe care îi cere Pfăi-zer de oaie despăgubiri. Păi cum nu ai măi Ai lui Gorobete, adună-i din dezastrul numit sistemul sanitar pe care îl păstorești și din șpăgile pe care le percep cârpacii in halate numiți impropriu medici. Adună banii de la nemernicii in halate din România care nu te operează dacă nu le dai șpagă !
RăspundețiȘtergereRecensământ aprox 15 milioane. Se vorbește de 8 mil în diaspora
RăspundețiȘtergereUe a decis pregateste de rationalizarea consumului de carburanti
RăspundețiȘtergereSoferul Bolojan joc de glezne ,reduce cu 0,3 lei doar la motorina-craciun.
Mircea Lucescu a facut infarct in spital inainte de externare si i se va monta stent-craciun.
RăspundețiȘtergereAvertizarea Chinei pentru Israel
RăspundețiȘtergere-o singura racheta nucleara lansata asupra Iranului si iti semnezi propria condamnare la moarte-craciun.
Emag, dacia si alte capacitati de productie din România disponibilizeaza angajati cu miile. Dar să nu le plangem de milă acestora că doar ,,Cu Nicusor le va fi usor,, Apropo sclavii disponibilizati sunt asteptati in strainatate la spalat la fund batrani că pensiile speciale din România trebuiesc achitate si in plus ieuropeanului Nicusor trebuie sa ii platiti salariul si cazarea că doar voua ,,cu Nicusor vă va fi usor,, !
RăspundețiȘtergereNu Bolo se va bucura de banii strinsi prin taxe si impozite ci tot psd-ul + pnl + udmr ... De aceea l-au sustinut ... Bolo e doar o mascota scoasa in fata ca sa-si ia injuraturile si blestemele ...
RăspundețiȘtergereTexas a doua explozie la o rafinarie in doua saptamini
RăspundețiȘtergereO fi mina Terorista?
Dar cine e mai Teririst cel care de 40 de ani spune ca vrea titeiul Iranian ,
sau cei care vor Imperiul Israel Kazar cit Orientul Mijlociu?
Sau Kaizar cit Globul?-craciun.
Exact ce am spus mereu, că trăim vremuri bune. Și nu va fi niciun război_
RăspundețiȘtergereCa sa stea liniștiți, Nicusor Dan le-a tras-o lui friz cu procesul, lui grindeanu cu șeful șpăgar de la ARR, urmează unul de la PNL. Toate acestea le face Nicusor că să rămână premier Bolojan.
RăspundețiȘtergereGheorghe Dincă va scăpa de pușcărie, dar unde sunt Alexandra și Luiza Melencu?ce se ascunde oare?
RăspundețiȘtergereO companie Islandeza a inventat pasamente din piele de peste compatibila cu cea umana.
RăspundețiȘtergereSi nu mai e nevoie ca sa fie comercializata pielea jupiita pentru bani de pe palestinieni de catre Kazarii din Israel .
-craciun.
Nu vor fi vremuri bune!!! Nu vom ajunge la nivelul anului 2019 nici în 10 ani!!! Nu are cum sa ne aștepte vremuri bune cu Bolojan premier, TVA mărit, disponibilizări, preț mare la carburanți, război în Ucraina și orient, președinte Nicușor și Trump la sua, proces pierdut cu pfizer, pensi mici, pensi speciale, cumul de salariu cu pensia, alegeri anulate, etc
RăspundețiȘtergereaici putem citi:
RăspundețiȘtergereCĂLIN GEORGESCU VA IESI NEVINOVAT DIN TOATA ACEASTA HĂRȚUIRE POLITICĂ
https://mariaghiorghiu.blogspot.com/2026/03/calin-georgescu-va-iesi-nevinovat-din.html
dupa care se continua:
"Calin Georgescu!
Unde ar fi aflat CCR ,favoarea lui Calin Georgescu.
Puteti sa-i faceti voi o mie de dosare acestui om,el tot va fi Presedintele Romaniei!"
____
iar astazi aflam ca:
https://www.mediafax.ro/politic/calin-georgescu-scapa-de-controlul-judiciar-tribunalul-bucuresti-a-revocat-definitiv-masura-preventiva-23714706
Călin Georgescu scapă de controlul judiciar. Tribunalul București a revocat definitiv măsura preventivă
Călin Georgescu nu mai are nicio măsură preventivă pe numele său, după ce Tribunalul București a dispus definitiv revocarea controlului judiciar, măsură sub care fostul candidat la alegerile prezidențiale se afla din februarie 2025.
---
-va urma-
Nu are cum sa vina vremuri mai bune având în vedere cat este prețul la carnea de miel, și la branzeturi. Câți români își pot permite să aibă o masă de Paște normală???
RăspundețiȘtergereStire cenzurata in Ue
RăspundețiȘtergereAmbasada americana din Oslo-Norvegia a fost ieri aruncata in aer, fara a se stii de catre cine
Si nu e prima explozie prima find linga ambasada afectata in 8 martie 2026.
Pe de alta parte belgienii spun ca vor sa se retraga din Ue cu capitala lor cu tot
Ca oricum renuntara ei si la crestinism iar musulmanii incep a deveni majoritari prin occidentul Ue -craciun.
Si astazi se anunta de justitie incetarea Controlului Judiciar pentru Calin Georgescu dupa mai bine de un an
RăspundețiȘtergereSi va putea sa mearga la Viena pentru tratamentul medical-craciun.
RăspundețiȘtergereMihaiunu
-Dracii cu perciuni au atacat crestinii,
conform asociatiei Rocsi Center israeliene ,
documentata de 155 de ori in ultimul an si au forte permanente in bisericile crestine pe cale de disparitie in Israelul lui Netanyahu ,
nu pentru protectie ci pentru intimidare inclusiv pe strazi unde kazarii scuipa crestinii mereu peste tot si ii terorizeaza,
Isr la noi in Romania, au o lege care ne interzice si sa vorbim despre aceasta teroare asupra crestinilor.-
Insa pentru palestinieni au si o lege care le permite sa-i spinzure direct ,fara vreo ancheta a procurorilor si fara drept la proces sau drept la vreo contestatie.
-craciun.
iustin Pirvu
RăspundețiȘtergere-vor veni vremuri cind credinta nu va mai fi o obijnuinta ci o lupta-craciun.
Petre Tutea
RăspundețiȘtergere-Fara Dumnezeu inteligenta devine sterila,
iar Libertatea se transforma
In haos-craciun.
Calin Georgescu
RăspundețiȘtergere-m-am luptat pentru popor
Nu pentru voturi-craciun.